menst. tsüklihäired 04.09.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere,
selline mure, et kasutasin 7a antibeebipille Diane35 ning 6 viimast kuud Jeanine. Esialgu ebaregulaarse tsükli korrigeerimiseks, kuid hiljem ka soovimatu raseduse vältimiseks. Mai keskel otsustasin tablettidest loobuda, kuid siiani ei ole loomulik menst. tsükkel alanud. Lugesin, et loomulik tsükkel peaks peale tablettide lõpetamist algama umbes kuue kuu jooksul? Kui nelja kuu jooksul ei ole päevad alanud, kas oleks põhjust muretsemiseks või peaksin edasi ootama? Viimane vahekord jäi mai keskele, kui olid ka viimased päevad. Tegin ka rasedustesti, mis osutus negatiivseks. Lisaks on tekkinud ka mõningased probleemid juuste väljalangemise ja vistrikega. Kas need probleemid on omavahel seotud ja kuidas peaksin edasi toimima?
Ette tänades,
K (26)

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Esialgu ei ole veel põhjust muretsemiseks.Tegemist on tüüpilise postpillamenorröaga.Kahjuks ei ole Te kirjutanud,kui suur on Teie kehakaal,sest kui postpillamenorröaga kaasneb ka üliväike kehakaal,peaks kohe pöörduma günekoloogi vastuvõtule ja määrama vereseerumis hormoonide sisaldus ja vajadusel alustama raviga.Edu soovides,Maie Väli