tsükli teise faasi puudulikkus 13.04.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Milline on enamlevinud ravi tsükli teise faasi puudulikkuse korral? Tsükli pikkuseks 32-33 p. Olen mõõtnud basaaltemperatuuri ning tõus toimub u. 5-6 päeva enne menstruatsiooni algust.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kollaskeha hormoon ja DUPHASTON on neist kõige parem. Preparaaati võetakse tsükli teisest poolest 10 päeva jooksul ühe tsükli ajal. Ravi peaks kestma 3-6 kuud.DR kadastik