varajane raseduse katkemine 11.01.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Menstruatsioon, mis peaks olema 26-28 päeva piires, oli viimasel korral 32 päevase vahega. Alakehas on valud natukene teistsugused ja rinnanibud on tundlikud. Vere sees on rohkelt väikesi tükikesi. Kas on võimalik, et toimus varajane raseduse katkemine, s.t. näiteks et viljastunud munarakk ei pesastunud ?
Kuna tegemist ei olnud "tõelise" rasedusega, siis ei tohiks vist suurt ohtu tervisele olla ja võin julgelt edasi proovida? Loen siit foorumist, et soovitatakse 3-6 kuud vahet pidada. Samas peaks ju ka organism puhastamisega ise hakkama saama?

Mul ei ole kunagi varem sellist tunnet olnud, seega enda arvates olen päris kindel, et midagi toimus organismis teisiti.

Varasemaid rasedusi pole olnud ja olen saanud ravi PCO sündroomi pärast. Viimasel ajal menstruatsioon normaalne ja hormoonid korrashoiuks piisab ka väga väikesest rohu kogusest.

Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kahjuks unustasite märkida oma vanuse.
Normaalseteks loetakse menstruaaltsükleid 21-35 päeva, mis ei vaja ravi, kui muu on korras (ovulatsioonid jm.).
Kui oleksite teinud rasedustesti ja see oleks olnud kasvõi nõrgalt positiivne, siis oleks mõttekäik tõestatud. Üks patsient ütles vahvalt "keemiline rasedus".
Enamk rasedusi katkebki väga varajases järgus.
Millist ravi saite PCOS-i raviks?
Millist ravi praegu kasutate? ... "piisab väga väikesest rohu kogusest".
Julgen ikka väita, et kui rasedus tekib, siis on selleks ka vasavad tingimused olemas. Kui Teil on PCOS diagnoos, siis rasestumine on suur õnn.
Võiksite kasutada apteegi ovulatsiooniteste.
Soovin edu ja rõõmu.
G.Litter
www.naistearst.ee