rasedus ja suguhaigus 10.04.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen 31. nädalat rase. Minu partneri uuringu tulemused näitasid, et ta on Ureaplasma parvum´i suhtes positiivne ning talle määrati vastav ravi (Standacillin+Azuthromycinum). Ka mulle määrati ravi (Ospen tabletid), kuigi minu analüüside tulemus pole veel teada.
Kas peaksin alustama raviga kohe, kuigi pole teada, kas antud bakter on ülekandunud ka mulle?
Kas antud infektsioon võib mingil moel kahjustada ka loodet?

Tänades,
K.V.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
tõenäosus, et ureaplasma on mõlemal partneril , on 80%.
Soovitan ka Teil ravi läbi teha, sest uuringutes on näidatud, et ureaplasma infektsioon võib (ehkki tõenäosus on väike) kanduda ka lootele ja põhjustada loote nakatumist.