Rasestumisvastased tabletid ja kehakaalu kõikumine 30.03.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lp M.Väli

Olen kasutanud rasestumisvastaseid tablette 5 a, esialgu määrati mulle (17aastaselt) Novinete tabletid, selleks et reguleerida mens.tsüklit (Mis olid valu- ja vererohked), kuid nendega kaasnesid igapääevased vaheveritsused, kui olin novinetet võtnud 3,5 kuud ja vaheveritsus ei lõppenud, vahetas mu arst need tabletid välja Tri regoli vastu, mis olid tugevamad ja panid mu tsükkli kohe paika, kuid sellega kaasnes kolme kuuga 10kg kaalu tõus (60kg pealt 70kg-le). Neid tablette võtsin 1,5 aastat, kuna tsükkel oli korralik, siis vahetas arst tabletid nõrgemate Harmonete vastu välja, ja kaal langes ka tagasi 60kg. Neid tablette sain võtta peaaegu 2 aatat siis hakkasid jälle tihedad vaheveritsused, siis vahetati tabletid välja Jeanine vastu mis korrastasid taas mu tsükkli, neid olen võtnud üle aasta, aga kaal on tõusnud jälle 69-72kg peale.
Kas tabletid võivad mõjutada kaalu? Olen neid võtnud 5 aastat järjest jättes vahele ainult tabletivabad päevad, ühesõnaga olen järginud skeemi.
Toitumist ma jälgin ja trennis käin ka, ujumas ja aeroobikas kokku 4xnädalas.
Mul on püsisuhe, seega rasestumisvastase vahendid ära jätta ka ei saa. Kui need tabletid mõjutavad kaalu, siis millised on vahendid, mis seda vähem teeksid.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kindlasti on igal naisel individuaalne reaktsioon rasedusvastastele preparaatidele ja Teie kirja lugedes kinnitub see veelgi.Suukaudsetele rasedusvastastele preparaatidele on alternatiiviks transdermaalsed plaastrid , Eestis on need müügil EVRA plaastrite nime all. Paluge oma günekoloogil väljastada retsept nendele plaastritele .Ka on manustamine mugavam,nädalas on vaja nahale asetada ainult üks plaaster.Edu soovides,Maie Väli