seenhaigus 17.01.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tean, et mul on taas tupeseen tekkinud.
Ravisin seda varem klotrimasooliga, kuid peale päevi tuli tagasi.

Arsti juurde on väga pikk järjekord ja ennem kui arti juurde jõuan, on mu eraelu väga ebamugav.

Kas võin lasta perearstil endale kirjutada klotrimasooli ja peale selle kasutamist võtaksin 1 kapsli fluconazoli?

või on vajalik lasta see eraasrtil kirjutada?
Või on migi muu moodus, kuidas sellest lahti saada, et see enam tagasi ei tuleks. See tuleb alatasa tagasi.

Aitäh!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Nüüd saab klotrimasooli 1% kreemi apteegist käsimüügist.1 kapsel Fluconazoli 150 mg jääb vist korduva tupeseene ravis kesiseks.Soovitan kolm kapslit ,iga nädal üks kapsel klaasi veega sisse võtta. Edu soovides,Maie Väli