Mycoplasma hominis ja ureaplasma urealyticum 26.09.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 29a naisterahvas, sünnitanud pole.21 aastaselt tegin aborti.Peale seda sai paigaldatud spiraal(NovaT)
Mitu aastat olen jagelenud mycoplasma hominis ja ureaplasma urealyticumiga. Kas on üldse võimalik nendest bakteritest vabaneda?Millest see üldsegi tekib?Tundub täiesti lootusetu terveks saada.C.a 2 aastat tagasi sain ravitud lõpuks mycoplasma.
Ureaplasma pikka aega positiivne, alustasin ureaplasma raviga.2 kuud tagasi andsin proovid nii mycoplasma kui ureaplasma kohta, sest plaanisin paigaldada uuesti spiraali. Andsin 2 arsti juures analüüsid, mis näitasid, et kõik korras. Spiraali saab paigaldada.Kusjuures partner ravi ei saanud.Kas partneri ravi ureaplasma korral on ka vajalik?
Peale mitmendat vahekorda tekkis ebameeldiva lõhnaga voolus. Läks 1 nädal ja 3 päeva mööda ning läksin uuesti arsti juurde-andsin nii mycoplasma kui ureaplasma analüüsid-mõlemad positiivsed.Millest võis ca 2 a tagasi ravitud mycoplasma tagasi tulla?Kas neid baktereid saab üldse välja ravida? Kas mycoplasma võrdub klamüüdia?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

Ureaplasma ja mükoplasma kuuluvad normaalsesse mikrofloorasse, 60%-l naistest on tupes Ureplasma urealytikum ja 20%-l Mycolasma hominis. Tegemist on niiöelda tinglike haigustekitajatega. Enamasti ei põhjusta nad mingeid vaevusi ja kaebuste puudumisel ei vaja ei uurimist ega ka ravi.
Kui organism on nõrgestatud või kui mingil põhjusel on tupe normaalne keskkond häiritud, siis võib urea- ja mükoplasma põhjustada põletikku. Kõige sagedamini põhjustavad need bakterid põletikku kuseteedes. Sellisel juhul tuleb teha antibakteriaalne ravi ja kindlasti peavad ravi läbi tegema mõlemad partnerid, vastasel juhul võib probeem uuesti tagasi tulla. Juhul, kui Teid vaevavad urineerimishäired või ka rohke voolus ja ureaplasma analüüs on positiivne, peaksite koos partneriga tegema ravi ja peale ravi kontrollima mõlema analüüse.
Mükoplasma ei võrdu klamüüdia. Klamüüdia on sugulisel teel leviv haigus, mille diagnoosimisel on vajalik partnerite ravi ja järelkontroll. Ravimata klamüüdia põhjustab sageli lastetust. Nagu enamike sugulisel teel levivate haiguste korral, kulgeb ka klamüüdia pooltel juhtudel ilma kaebusteta.