kas tegemist on frigiidsusega? 14.01.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr. Maie Väli

Olen 31 a. mul on 2 last,mees..... pereelu on absoluutselt korras,stressi all ei kannata, majanduslikult on mul väga stabiilne elu aga mind teeb murelikuks,
nimelt on mul igasugune huvi kadunud voodirõõmude järgi,selline külmus ilmnes 3 kuud peale labaraskoopilist operatsiiooni ,kus mul eemaldati munasarja tsüst (ainult tsüst,mitte munasari)ja opereeriti ära ka tugevas põletikus emakakael.
Vahekorras oleme abikaasaga 1-2 korda kuus mis minu arust on ilmselgelt vähe, erutamisega on mul ka probleeme.
Kas on võimalik,et selline sesund on mööduv nähtus või peaksin ma kindlasti seksoloog-günekoloogi poole pöörduma.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!See seisund on mööduv.Peale operatsioonion ilmselt ka emakakaela tundlikkus langenud ja ka tupp võib esialgu olla pisut kuivem kui varem.Tuleks loobuda kramplikust enesejälgimisest ja keskenduda partneri naudingu suurendamisele.Aga 1-2 korda kuus on Teie vanuses ilmsegelt harv suguelu.Edu soovides,Maie Väli