mükoplasma ravi ja antibeebipillid 10.03.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Naistearst avastas mükoplasma ja praegu saame mehega mõlemad ravi. Antibiootikumid, mida saan nõrgendavad antibeebipillide mõju ( vähemalt nii on kirjas ). Kas selline mõju on vaid ravi ajal ja ravi lõppedes võin vahekorras olla ilma kondoomita või peab ka mingi aeg pärast antibiootikumide ravi veel kasutama kondoomi? Olen antibeebipille tarvitanud juba varsti 10 aastat.

Tänades Mari

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Mari!
Ravi ajal antibiootikumidega tuleb tõepoolest kasutada lisakaitsevahendina kondoomi. Pillide toimet nõrgendav toime on ainult ravi päevadel, seega peale ravi lõppu pole vajadust enam kondoomi kasutada.
dr. Katrin Seemen