emakakaela haavand 23.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!
Kaisin naistearsti juures ja ta ytles, et mul on emakakaelal haavand. Alguses kahtlustas ta papilloomi viirust kuid analyysid seda ei naidanud. Kaisin kolposkoopias ja seal oeldi, et see on mul synniparane. Ometi kui ma kaks aastat tagasi viimati(ja esimest korda) arsti juures kaisin, ei maininud keegi mulle midagi sellist. Mul tehti lihtsalt analyysid ja oeldi, et koik on korras. Tahaks vaga teada mis asi on emakakaela haavand ja mida see tahendab ning kas ma voin elada normaalset seksuaalelu?
ette tanades 17 aastane Helena

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Helena.
Suure tõenäosusega on Teil tegemist kaasasündinud emakakaela silinderepiteeli pöördumisega emakakaelale (ektoopia). See on normi variant ja ravi ei vaja. Haavand on haiguslik muutus emakakaelal, mis vajab täpsustamist ja ravi. Kui Teie analüüsid on korras, HPV viirust ei esine ja kolposkoopiline uuring on korras ei ole muretsemiseks põhjust ja loomulikult võite elada suguelu.
Tervitades Aire Sekavin