Probleem emakaga. 10.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Käisin oma naistearsti juures ning selgus,et mul on emakas alla vajunud.Aasta tagasi oli olukord täpselt samasugune.Olen teinud harjutusi, kuid tundub, et nendest siiski abi ei ole. Nüüd sain saatekirja haiglasse konsultatsiooniks.Seoses sellega tekkisid mul mõned küsimused.Millised on riskid ja mis sellega võib kaasneda, kui emakas niiöelda tagasi paika õmmeldakse?Või millised riskid kaasneksid emaka ära lõikamisega.(Lapsed on mul olemas).Kumba varianti Teie soovitaksite?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kas ja millist operatsiooni Te vajate, sõltub emaka allavaje raskusastmest ja Teie oma kaebustest selle probleemiga seoses. Seega ei oska ma kirja teel öelda, kas Te üldse vajate operatsiooni ja kui, siis milline oleks Teie puhul kõige soodsam variant. Kerge emaka allavaje üldjuhul ei vaja operatiivset ravi. Täieliku emaka allavaje korral teostatakse tupekaudne emaka eemaldamise operatsioon.