Emaka ja munasarjade operatsioon 25.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Arst tegi ultraheliuuringuga kindlaks, et emakas on umbes 6-7 sõlme (üsna suured).Neli aastat tagasi eemaldati munasarjadest tsüste ja emakalt paar sõlme.Praegu vereproov emaka ja munasarjade kohta midagi väga hullu ei näidanud. Tehakse täiendavalt emaka limaskesta abrasioon.Arsti seisukoht on praegu (enne proovi tegemist) emakas eemaldada. Kui juhtub halvim ja tuleb eemaldada nii emakas kui ka munasarjad, siis mis hakkab toimuma organismis ja mida tuleks ette võtta.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui juhtub nii,et eemaldatakse emakas ja munasarjad,siis on käes varajane kliimaks ja suure tõenäosusega vajate siis hormoonasendusravi.Parimat soovides,Maie Väli