tabletid ja menstruatsioon 21.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen viimase seitse aastat kasutanud rasestumisvastaseid tablette. Enamus ajast Trikvilari ja viimased kuus-seitse kuud Logestit.
Enne Trikvilari kasutamist oli mul menstruatsioon ebaregulaarne ja vererohke.
Nüüd on ilmnenud selline nähtus, et enne tabletivaba perioodi tekib vereeritus, menstruatsioon on suht verevaene ja lühike (3-4 päeva) ja kui taas hakkan tablette võtma, tekib taas vereeritus, mis kestab 2-3 päeva.
Kas Te oskaksite öelda, millest võib see olla tingitud?
Günekoloogilise kontrolli läbisin viimati neli kuud tagasi ja kõik oli korras.

Ette tänades!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Siin ei ole midagi patoloogilist,vaid organismi reaktsioon Logestile.Võib olla peaks vahetama preparaadi pisut suurema hormoonisisaldusega pillide vastu. ( Femoden või Marvelon).Rääkige sellest oma günekoloogiga Edu soovides,Maie Väli