Tablettide ärajätmine 12.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!!

Pöördun Teie poole sellise murega. Võtsin 5 kuud Jeanine tablette (Juuli-November) Kui enne tablettide võtmist oli tsükkel ebaregulaarne, siis tablettide võtmise ajal muutus see regulaarseks. Alates detsembrist jätsin tabletid ära ja nüüd on menstruatsioon hilinenud 38 päeva. Rase ma olla ei saa. Kas tablettide ärajätmine võib tekitada sellist nähtust?

Tänades

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
pillide võtmise ajal on menstruatsion väga regulaarne tänu pillidega tekitatud hormoonide tasemele. Peale pillidega lõpetamist käivitub taas munasarjade funktsioon ja kui enne oli tsükkel ebaregulaarne, võib situatsioon jälle korduda. Samuti on võimalik ,et tsükkel lähimate kuude jooksul reguleerub.
K.Seemen