uterus duplex 27.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere, olen 21.a. hiiumaa neiu.olen kolm aastat käinud günekoloogilistel vastuvõttudel kaebamas valu alakõhus ja valulikku suguelu.nüüd mul avastati ( Tallinna Kesk Haiglas kinnitati) et mul on kaks emakat ja vasakus munasarjas tsüst.menstruatsioon käib korrapäraselt 28-30 päeva tagant.olen mures, kas ma lapsi saan ja mis moodi nendest valudest lahti saaks?ette tänades maria.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Valu võib põhjustada tsüst munasarjas .Funktsionaalsed tsüstid ja nendest põhjustatud valud kaovad aga tavaliselt peale menstruatsiooni iseenesest. Valu võimalikke põhjusi on teisigi, näiteks põletik, endometrioos jm. Tuleb teha täiendavaid uuringuid, vajadusel ka laparoskoopia. Ilmselt saad Sa täpsemad juhtnöörid oma günekoloogilt. Seniks, kuni pole selge valu põhjus, pole võimalik ka määrata ravi(peale valuvaigistite). See , et Sul on kaks emakat, ei takista rasestumist.
dr. Seemen