vesikasvaja 20.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

mul diagnoositi vesikasvajad ja raviks määrati rasedusvastased tabletid (femoden) . kuna need mulle väga halvasti mõjuvad, sooviksin teada, kas on võimalik neid millegagi asendada.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Vedelik munasarjades ehk tsüstid, mis on läbimõõduga alla 4 cm, ei vaja ravi ja kaovad tavaliselt iseeneset. Küll aga peab neid jälgima kaebuste puhul ja tuleb opereerida vähemalt siis, kui läbimõõt on üle 6 cm.
Kui Te ei soovi rasedusest hoiduda, ei ole antibeebipillid vajalkud.