rinnad hellad 05.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Mu rinnad muutuvad tavaliselt hellaks umbes 5 päeva enne menstruatsiooni. Nüüd on rinnad hellad juba 20 päeva enne menstruatsiooni. Muidu tunnen ennast tavaliselt, so normaalselt. Kas võin olla rase, kuigi menstruatsioon toimus 19-23. august, ja rinnad muutusid valulikuks umbes 1 septembril, kuigi nad peaks pakitsema hakkama alles 18 septembri paiku. Kas miski muu võib rinnad hellaks muuta. Rasedusvastaseid tablette ega muid ravimeid ei kasuta.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Rasedus on alati võimalik, kui olete olnud kaitsmata vahekorras.
Raseduse tõestuseks on vaja aega. Kuigi võite teha rasedusteste igahommikusest uriinist, muutuvad nad positiivseks teatud ajast. Kindlasti tuleb teha rasedustest 36. päeva hommikusest uriinist ja pöörduda naistearstile mõlemi tulemuse korral.

Rindade hellus võib veel olla seotud hormonaalsete muutuste, põletike ja healoomuliste rinnatsüstide tõttu.