kerge pinge alakõhus 10.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Tean, et haigusi peaks diagnoosima vahetult, mitte neti teel, aga oma günekoloogi juurde sain aja alles 4. augustiks. Ehk oskate nõu anda. Juba mõni nädal tunnen kohati kerget pinget alakõhus, kord paremal ja kord vasakul pool. Lisaks on tekkinud kerge kohupiima taoline voolus - väga väheke igal päeval, täiesti lõhnata. Kas peaksin muret tundma ja katsuma mõne tasulise arsti juurde pääseda või kannatab oodata augusti alguseni?
Aitäh.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Pakitsustunne alakõhus võib olla 1-2 nädala jooksul enne menstruatsiooni algust. Kui see pole seotud menstruatsioonitsükliga, võib olla tegemist põletikuga suguteedes. Kohupiimjas voolus on iseloomulik tupeseenele ja selle ravi saab retsepti alusel, käsimüügist võib osta Femigeeli. Kui pingetunne alakõhus jääb püsima , soovitan analüüsideks pöörduda arstile varem.
dr. Seemen