Kihelus ja kipitus 07.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul selline mure, et jäin angiini ning nüüd pean tarvitama antibiootikume, mille tagajärjel on tekkinud suur valgevoolus, milles on valge väikesed tükikesed. Selle voolusega olin ka vahekorras ja poisil hakkas noku sügelema ning nüüd ka minul sügeleb ning on selline tunne nagu oleks kahe moka vahel haavad mis kipitavad. Kas on võimalik selle raviks osta ka midagi käsimüügist või peab ikka pöörduma naistearsti poole.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Antibiootikumidega ravi järgselt võib tekkida seenpõletik tupes, millele on iseloomulik valge tükiline voolus ja sügelustunne . Ka partner võib vahekorra järgselt nakatuda seenpõletikust. Ravi on nii lokaalne( tupekuulid ja kreem) , kui ka suukaudne, millest on kiiresti abi. Pöördu kindlasti arsti poole, sest seenevastased preparaadid on vaid retsepti-ravimid.
dr. Seemen