Tsüst 20.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Oli korraline menstruatsioon 24.04- 27.04, siis nädal aega vahet ja 07.05 hakkas jälle veritsema. Naistearst vaatas, katsus käega ja ütles, et käega ei tunne midagi, peab vaatama ultraheliga. Ultraheli näitas, et munasarjas on tsüst ja kuskil emakakaela juures näha väike ümmargune "asi", mis ühel pildil ei olnud näha, teisel oli. Arsti väitel, siis tsüstist ka veritsemine. Ning see, mis asus emakakaela juures võiks olla rasedus. Niisuguse jutuga ta mu ära ka saatis ja ütles, et kui kolme kuuga tsüst ise ära ei tule peab lõikama.
Küsiksin, kas tõesti põhjustavad tsüstid veritsemist, mis kestis täpselt nädal aega? ja kas neid peab ära lõikama? Ja, kas rasedus "asub" emakakaela juures, mitte emakas? siiani on menstruaaltsükkel olnud väga korrapärane, ei ole kunagi ära jäänud ega vahepeal ka midagi veritsenud. Olen 37 aastane, kaks korda olnud rase ja kaks korda ka sünnitanud.
Ette tänades

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Munasarjas on sageli follikulaattsüstid,mis tõepoolest umbes kahe kuu jooksul ise ära kaovad,ilma et vajaks ravi.
See emakakaela juures olev ümarmoodustis võiks olla healoomuline intratservikaalse päritoluga polüüp. Tsüst küll veritsemist ei tohiks anda.aga emakakaela polüüp annab seda kaunis sageli.
Kõige tõenäolisemalt oli aga tegemist ühe menstruatsioonitsükli häirega.