kõhuvalu ja määrimine 08.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kas oskaksite öelda, millest võib olla tingitud nädal enne oodatud menst. kõhu punnisus (suur, valulik kõht...istuda on väga ebameeldiv) ja tavalielt ülepäeviti ka natuke määrib. Olen 26.a, veel sünnitamata, tsükkel u 30 päeva.

Ette tänades
V

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Umbes 7-8 päeva enne menstruatsiooni nimetetatakse premenstruaalseks perioodiks. Sellele perioodile on iseloomulik kollaskeha e. progesterooni mõjul teatud muutused organismis. Kehakaal võib pisut suureneda, vedeliku peetus organismis, kõhupuhitus jne.Võib lisanduda ka psüühika ja meeleolu muutus. Kui kaebused on häirivad, siis pillide kasutamisel need kaebused kaovad. Samas kui teie elukvalitet ei muutu, ei pea mingit ravi tegema. Selles perioodis ei soovitata tarvitada väga vürtsiseid ja soolaseid toite. Kui menstruatsioon möödub, kaovad ka kõik kaebused.
Kõike head soovides lugupidamisega dr. Ü. Kadastik