enesetunne 29.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere Doktor.
Minul selline mure. Olen 29-aastane. Minu "paevad" on juba neli kuud ennast oodata lasknud. Kaisin kaks nadalat tagasi oma arsti juures. LAsin teha ULL uuringu, mis naitas, et ments peaks kohe-kohe hakkama. Igaks juhuks kirjutas arst mulle naishormoon tabletid, mida votsin 5 paeva, iga hommik kaks tabletti. Kuur loppes eelmisel kolmapaeval (t;na jalle kolmapaev). mulle oeldi, et "paevad" hakkavad kolme paeva parast. Siiani neid ei ole. Enesetunne aga on hirmus halb - suda on paha kogu aeg (mitte ainult hommikuti) ja norkusetunne on samuti. Kas on tegemist mingi vererohu hadaga. Viimasel ajal on mu vererohk kogu aeg vaga madal olnud.
Kuna viibin sellel nadalal valismaal, pole mul ka arsti vastuvotule voimalik tulla.
Mida peaksin tegema.
Palun aidake.
S

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ilmselt kirjutas Teie arst Teile kollaskeha hormooni,et emaka limaskest irduks kiiremini.See ravim võib küll anda halba enesetunnet.Loodan,et tänaseks on menstruatsioon juba alanud.Kahjuks jääb informatsioon liiga kesiseks,et Teid rohkem aidata.