Rasedus ja Sos pill 28.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Küsimus oleks selline olen olnud 3 päeva järjestikus vahekorras. Kondoom on purunenud ja sperma on sees nüüd selline küsimus, kas oleks ideaalne võta sos pill või see enam ei aita raseduse vastu.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil raseduse plaani ei ole, siis kasutage kindlasti SOS pilli, kuna see võib aidata rasedust ära hoida. Kui kaitsmata vahekorrad on olnud tsükli teises pooles ehk kuni 10 päeva jooksul enne järgmist oodatavat menstruatsiooni, siis rasestumise tõenäosus on väiksem. SOS pill võib soodustada vaheveritsusi ja tsüklihäireid, millega peate arvestama.
Kui pill siiski rasedust ei väldi, siis selle pilli võtmine ei ole rasedusele ohtlik ja selle kasutamine ei ole põhjuseks rasedust katkestada.