Lohhiad ja vahekord peale keisrit 24.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Lohhiad lõppesid juba nädal peale keisrilõiget. Viimased peaaegu 2 nädalat on kollane voolus. Kas kollane toon on normaalne?
Millal on lubatud vahekorda astuda? Haav on ilus ja eriti enam tunda ei anna.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Peale sünnitust või keiserlõiget ei soovitata kuni kuu vahekorras olla eelkõige kõrgema põletikuriski tõttu. Kollakas limane voolus on normaalne. Ebanormaalne on rohke halvalõhnaline, rohekas vahutav, kollane-mädane voolus. Pesemiseks on soovitav kasutada probiootikumidega pesugeeli või-vahtu. Võite pikema kuurina võtta suukaudseid probiootikume. Rasedusvastaste vahendite suhtes on soovitav nõu pidada oma ämmaemanda või naistearstiga. Kondoomi on alguses kindlasti soovitav kasutada ja edasiselt kas minipille, emakasisest vahendit või implantaati. Rasedusvastase vahendi valik sõltub teie plaanidest järgmise raseduse suhtes ja imetamisest.