Tupeseen ja põiepõletik 26.01.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen mures, kuna mul on viimasel ajal üle kuude olnud tupeseen ja põiepõletik. Olen kõike proovinud kuid asjata. Kipub alati korduma isegi siis kui olen abi saanud. Iga korraga on järjest valulikum ja tunda on kipitust pissimisel. Viimasel ajal on seda ka tihedamini. Olen kasutanud klotrimasool salvi ja muidugi ka naistearsti poole pöördunud, kus sealt saadud ravimitega on kõik mööda läinud. Milles võib olla asi? Miks see kordub ja mida saaksin teha, et seda ei esineks nii tihti?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Tupeseene ägenemistel on väga palju erinevaid põhjusi ja eelkõige on tegemist tupes keskkonna ja mikrofloora tasakaalu häirega. Ravimid suruvad maha seene ägenemise, ülevohamise, kuid organismis on ta ikka normaalselt olemas. Kui tupes on keskkond liiga happeline, kaitsvaid probiootikume vähe, siis võib seen kergemini ägeneda. Soodsam aeg on hormonaalselt tsükli teine pool enne menstruatsiooni. Vaadake üle oma toitumine, vedeliku tarbimine, intiimhügieen, riietus, pesuvahendid ( vähem rafineeritud magusat ja jahutooteid, aluselisem toitumine, rohkem naturaalselt hapendatud toiduaineid; probiootikume sisaldav intiimgeel, puuvillane pesu ja mitte liiga kitsas riietus ega stringid). Võiksite kasutada pikema perioodi jooksul apteegi käsimüügist näiteks Flugenil Hydro küünlaid paar korda nädalas, et tasakaalustada tupes keskkonda ja vältida seene korduvaid ägenemisi. Põies normaalse mikrofloora kaitseks on oluline piisav vedeliku tarbimine ja võib apteegi käsimüügist teha pikem kuur Canephroni tablettide ja/või Karpalacti kapslitega.