Vere rohked päevad 26.01.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 12aastane tüdruk tegelen palju spordiga aga mul on mure. Viimasel ajal on mul päevade ajal tohutult verd tulnud mis segab minu igapäeva elu. See on kestnud juba viimased 5kuud

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Vererohked menstruatsioonid võivad olla seotud suure füüsilise koormusega. Päevade ajal võiks füüsiline koormus olla väiksem kui tavaliselt. Keha alles kasvab ja hormoonsüsteem ei ole veel tasakaalus. Kindlasti oleks soovitav teha vereanalüüsid aneemia, vere hüübimise, rauavarude suhtes. Seda saab teha läbi perearsti. Saab proovida päevade ajal traneksaamhappe tablette, mis aitavad vähendada vereeritust. Retsepti saab samuti väljastada perearst. Kui vereanalüüsid näitavad rauavaegusaneemiat, siis on soovitav lisaks võtta rauapreparaate. Kui nendest abinõudest ei ole abi, siis on soovitav pöörduda nooretnõustamise kabinetti või günekoloogi vastuvõtule. Kindlasti ei maksaks seda karta.