Kahesarveline emakas ja valud 19.01.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kannatan tugevate valude all päevade ajal, rohud ei aita enam. Kuna valud lähevad iga kuu aina hullemaks pöördusin esialgu naiste arstile, arst ytles et söö valuvaigisteid läheb yle, järgmine kuu muutus asi juba välja kannatamatuks ning pöörtusin naisteemosse seal avastati mul kahesarveline emakas. Hirmutati jutuga ära et lapsi ei saa. Oleme mehega 3 aastat proovinud ja siiani ei midagi. Mida teha, et neid valusid leevendada, ei saa igakuu 2 päeva tööle mitte minna ja perearst sellise puhul haiguslehte ju ei anna? Kuidas kindlaks teha kas mul on ültse rasestumisvõimalus?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ärge nii väga muretsege,kõigepealt pöörduge oma günekoloogi vastuvõtule selle kahesarvelise emaka probleemiga. Oleks vajalik teha ultraheli ja vajadusel uuring kontrastainega. Kahesarvelise emaka korral on üks sarv väiksem ja rasedus hakkab arenema selles sarves,mis on suurem.
Praegu on pigem probleemiks valulik menstruatsioon ja siin otsest seost kahesarvelise emakaga ei ole. Ilmselt vajate ikka menstruatsiooni ajal ja võib olla isegi paar päeva enne vereeritust valuvaigisteid ( näit.ibuprofeen,dolmeen,ketoprofeen). Kasutada piisavalt suuri doose 6-8 tunni järel. Emakakrampide korral võiks lisada ka nospani 3-4 tabletti- Alakõhule võib asetada ka soe pudel või kott.
Küllap teie günekoloog otsustab ,mida veel kasutada. Kombineeritud suukaudsed rasedusvastased tabletid on väga efektiivsed valuvaigistid.
Edu soovides,
Maie Väli