Hilinenud päevad 19.01.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Minu menstruatsiooni sükel on 29-32 päeva, nüüd on 37 päev aga päevad pole alanud. Rasedus test on tehtud mis oli negatiivne. Olen ka söönud melatoniini tablette (1.9mg) nii umbes 5 päeva ja ühe korra võtsin 4mg. Kas melatoniini tabletid võivad lükata menatruatsiooni sükli edasi ?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Suuremad melatoniini doosid võivad vahel individuaalselt tsüklit nihutada. Järgige melatoniini päevase doosi soovitusi infolehelt. Samas on tsüklihäiretel palju erinevaid põhjusi, eriti seoses suurema stressi, psüühilise ja/või füüsilise koormusega. Oodake rahulikult kuni 2 nädalat ja kui menstruatsioon ei ole alanud, siis on soovitav pöörduda kontrolli. Kui päevad 2 nädala jooksul algavad, siis vaadake, kuidas tuleb järgmine tsükkel. Tsükli kõikumine nädala piires on normaalne. Kui tsüklihäire ( intervall üle 40 päeva) kordub, siis on samuti soovitav pöörduda kontrolli.