Rasestumisvastane plaaster tuli ära 17.01.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Tekkis küsimus, et käisin spas ja hiljem märkasin, et plaaster on peaaegu kehalt ära tulnud. Nii kui nägin võtsin plaastri ära ja panin uue. Peale seda aga hakkas mul kerge iiveldus ja üsna ebameeldivad peavalud. Kaks päeva on nüüd aega-ajalt süda paha ja eriti süüa ei taha. On see normaalne? Uue plaastri olin just eelmine päev enne spad pannud. Kas keha on saanud kuidagi liiga palju hormoone, et see praegu tekitab mul paha enesetunnet või võib asi milleski muus olla? Enne kui uue plaastri panin ei olnud mul süda paha. Pärvad olid ka ära just.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Tegite kõik õigesti, et paigaldasite kohe uue plaastri. Selliselt toimides plaastri rasestumisvastane kaitse säilib. Sellise lühikese perioodiga plaastri vahetusel ( kui plaaster tuli lahti spas) ei teki selliseid hormoonide kõikumisi, mis võiksid põhjustada iiveldust ja peavalu. Kui edaspidi plaastrit kasutades peaksite tundma iiveldust ja peavalusid, siis soovitan plaastritest loobuda ja valida mõni teine rasestumisvastane vahend.