Rasestumine katkestatud vahekorras 16.01.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mina kui vahekorras oma mehega olen olnud, oleme alati katkestanud enne seemnepurset. Oleme vahekorras 3-4x nädalas, vahel ja mitu päeva järjest paar korda. Hetkel on mul rinnad juba paar paeva veidi hellad ja tundlikud veidike tihked thndyvad. Kas see voib olla sellest, et ma olen rase?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Peate ära ootama oma järgmise menstruatsiooni. Kui see õigeaegselt ei alga, siis on soovitav päevade hilinemisest nädala jooksul teha rasedustest.
Katkestatud vahekord ei ole adekvaatne tõhus rasedusvastane meetod. Kuna elate aktiivset suguelu, siis on soovitav valida tõhusam rasedusvastane meetod, kui teil praegu raseduse plaani ei ole. Valida saab rasedusvastaste tablettide, plaastrite, tuperõnga, erinevate emakasiseste spiraalide, rasedusvastase implantaadi vahel. Palun pöörduge selles suhtes konsultatsioonile.