Valge muna tupeseinas 02.01.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Pöördun enne arsti visiiti ka siiapoole, enda rahunemiseks või ehk natuke teadlikumaks saades.
Nimelt mõni aeg tagasi avastasin juhuslikult käega katsudes, et tupeseinas on justkui munalaadne moodustis, käe all justkui nagu väike kuul. Kui hakkasin uurima ehmusin, sest see oli valge moodustis.
Kas oskate öelda millega on tegu?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Tupeesikusse avanevad näärmed, mille sekreet niisutab tupe sissekäiku. Tegemist on sellise näärme ummistusega ja on tekkinud väike tsüst. Sellised tsüstid võivad iseenesest ära kaduda. Kui nad põhjustavad kaebusi või suurenevad, siis on ravi vajalik.