Pillide võtmine 06.12.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen ühe paki pille lõpetanud ja teinud tabletivaba nädala, kuid polnud võimalik võtta tablette kohe kaheksandal päeval nii nagu infolehel kirjas. Hetkel on 11 tabletivaba päev, kas ma võin uuesti pillide võtmisega alustada kui sellest ajast on möödas 3 päeva? Ja kui ei siis kuna? Päevad pole mul regulaarselt käinud nende hakkamisest ja need võivad tulla alles järgmine või ülejärgmine kuu kõige varem. Pillideks on Madeleine 0.02mg/3mg.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Jätkake ikka pillidega skeemi järgi. Kasutage nüüd järgmised 10 päeva vajadusel lisaks kondoomi.
Püüdke skeemi järgida, tablette mitte unustada, sest siis on teil tsükkel regulaarne ja rasedusvastane toime kindel. Kui teil sobib 21+7 skeemi asemel võtta pille järjest ilma pausita, siis saate vajadusel vahetada need Yaz pillide vastu. Need on koostiselt samad ning pausi teha ei ole vaja.