Tere, 28.11.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Saan aru et olen juba selles eas kui tekivad ealised iseärasused.
Minu mureks on alumine kuivus ja kusagil ndl. enne menstruatsiooni on mul tugev voolus.Tuleb suisa nagu kohupiima ja ma tunnen ise et ma nagu haiseks.
Püüan alt pidevalt pesta ennast,kuid see on valus
Tundub nagu oleks kusagil haavand.Määrin alt ennast vaseliiniga ja siis pole nii valus.Pole abikaasaga enam vahekorras saanud olla sest mul on valus kuigi kasutasime libestit.Pärast vahekorda on ikka meeletult valus.
Mis toimub

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teie kirjelduse järgi on tegemist tupes mikrofloora tasakaalu häirega ja seenpõletikuga. Soovitan teha kuuri probiootikumidega küünaldega ( nt. Flugenil 600) ja edasi kasutada 1-2 korda nädalas nt Flugenil Hydro küünlaid. Lisaks libesti ja intiimpesuvahend võiksid sisaldada probiootikume ( nt Lactacydi lubrikant ja Lactacyd moistering intiimpesugeel). Saate vastavate preparaatide ja vahendite suhtes ka apteekriga konsulteerida, kuna neid on mitmeid erinevaid. Oluline on tupes tagada õige mikrofloora tasakaal ja vältida põletike teket.
Vaseliin on pehmendav vahend, kuid ei aita tasakaalustada normaalset mikrofloorat.