Kokobatsillaarne mikrofloora.Clue rakud. Lameepiteeli kõikide kihtide rakud. Metaplastilised lameepiteeli rakud. Silinderepiteeli rakke ei ole. 27.11.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Palun lahti seletada ja mida ma edasi tegema peaks.

Kokobatsillaarne mikrofloora.Clue rakud. Lameepiteeli kõikide kihtide rakud. Metaplastilised lameepiteeli rakud. Silinderepiteeli rakke ei ole.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Analüüs näitab, et tupes on mikrofloora paigast ära, "clue" rakud esinevad bakteriaalse vaginoosi korral. Tuperaviks on erinevaid preparaate (Dalacin, Donaxyl, Arilin ), soovitan küsida oma arstilt retsepti. Tupe mikrofloorat aitab normaliseerida ka lai valik käsimüügi preparaate: Multi-Gyn Actigel, Ecovag, Ecocillin jt.