Valud ja rasedus 12.10.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Pöördun teie poole oma murega, nimelt peale seksuaal vahekorda on pidevalt valud tupes ja alakõhus.
Valu kestab umbes 4 h ja tupe mokad on justkui paistes kui katsun.
Vahekorra ajal ei tunne valu ega ole midagi viga.
Kui valu on taandunud ja saan kõndida siis iga natukese aja tagant on teravad valud, puudub pressimis soov aga valud on korraks ja teravad.
Öösel nähes unenägu, et veed tulid ära... Ärkasin ning katsusin voodit ja enda jalgevahet, mis olid õrnalt niisked, kuid mitte libedad ega märjad.
Olen üsna magamata ja valutan siiani kõhtu.

Valu kiirgab selga ja seljast vasakusse õlga aeg- ajalt.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Rasedusega seotud on kõik kehas tundlikum, verevarustus parem, emakas reageerib vahekorraga seoses vabanevale oksütotsiinile. Võite võtta No-spa tablette kuni 3-4 korda päevas, õhtuti Mg preparaati.
Soovitan teile pigem säästlikku režiimi, mis tähendab, et ei sobi tõsta raskusi, teha trenni ega olla praegu vahekorras.