Antibiootikumid ja pillid 23.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kasutan Lindynette 20 pille. On borrelioosi kahtlus, mis tõendamise korral tähendaks siis 20 päevast ravi doxycycline'ga. Kas antud antibiootikum vähendab pillide toimet? Antud teema kohta on palju eriarvamusi leida..
Lugupidamisega

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Pillide toimet mõjutavad erinevad ravimid ja erinevad antibiootikumid. Doxycyclini võtmine võib vähendada pillide rasedusvastast toimet . Te ei pea pillide võtmist katkestama, kuid selles tsüklis, kus kasutate antibiootikumi, on soovitav lisaks kasutada lisaturvameetmeid, näiteks kondoomi.