Kas ma võin rase olla? 22.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas ma võin rase olla. Täna kuu aega tagasi hakkasid imelikud krambid, kiskuv valu naba taga kõhus ehk 25.august. Kaitsmata vahekord oli 15.august. Pidevslt on juurde tulnud igasugu nâhtusid - iiveldab suhteliselt tihti, süda on paha, jõudu ka üldse ei ole, söön ilusti ja mitmekesiselt kuid üldse ei jaksa enam midagi teha. Mingi menstruatsioonide taoline asi oli ka 8-10 september. Tavaliselt kestab 5 päeva ja on ikka vererohke, seekord oli nii verevaene. Perearst tegi enda proovid ja ei leidnud midagi. Teste olen hulgi teinud, nüüd täna tegin selle testi mis pildil, aga ei saa väga aru. Lisaks eelmainitud sümptomitele on ka rinnad tundlikud ja püksid väikemaks läinud ning ka uue number suurema rinnahoidja pidin osta. Mu naistearst pole veel vastanud. Ma pole küll arat aga kui katsun veidi kõhtu naba kõrvalt vasakult, siis tundub veidi kõva võrreldes teise poolega. Oskate nõu anda, ma ei teagi enam kaua ma suudab kannatada. Eelmine aasta oli abort ja abordijärgselt tsüst.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Olete teinud korduvalt rasedusteste ja ka see rasedustest on negatiivne. Soovitan pöörduda naistearsti vastuvõtule, et täpsustada, millega on valu ja muud kaebused seotud. Iiveldus, isu muutused, väsimus ja rindade hellus enne menstruatsiooni algust on tüüpiline premenstruaalsele sündroomile ( PMS). PMS kaebused esinevad tavaliselt paari nädala jooksul enne menstruatsiooni.