Tere 14.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere tahtsin küsida rasedus 8+6 ja käisin ultrahelis ja lapse süda enam ei tööta millest see olla võib sest muidu oli kõik korras ja rasedus vastas nädalale ja loode oli õiges kohas ja kõik oli korras

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Spontaanabort on tavalisim raseduse tüsistus.
Põhjus võib olla munarakus või emas. Loote ehituslikku väärarenguid ja kromosoomide anomaaliaid tuleb abortide seas märgatavalt sagedamini ette kui lõpuni kantud raseduste korral .
Emapoolseks spontaanabordi põhjuseks võib olla väike emakas,submukoosne müoomisõlm ja emakasisesed liited.
Hormonaalseks põhjuseks võib olla kollaskeha alatalitlus,kilpnäärme talitlushäired või ema ägedad või kroonilised haigused.
Loodan ,et edasised rasedused arenevad normaalselt.
Edu soovides,
Maie Väli