Millega võib tegu olla? 29.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mure,sattusin haiglasse suure verejooksuga,mis algas tavapürasete päevadega,siis pisut jäi järgi .Määrimine ikka ja kokku olin veritsenud 3 nädalat ,viimased 3 päeva päris korralik verejooks.Haiglas tehti uh.uuring ,mis on emakas anteversioonis,keha pikkus 4,84cm,läbimõõt2,4cm ,risti läbimõõt 5,1cm,endomeetrium6,1mm,ebaühtlane parem ovaarium3,2x2,4cm ja tsüstjas vasak ovaarium 2,4cmx1,4cm. Lõpetuseks kirjas patoloogijale viitavad muutused.Tehti ka narkoosis,puhastus või midagi sellist.Olen mures.Millega tegu?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 49-aastane

Tegemist on üleminekueaga, kus on üsna tavapärased menstruaaltsükli häired, verejooksul jms. Kahjuks unustasite kirjutada patoloogilis-histoloogilise vastuse? Uuringuks võis olla hüsteroskoopia või harvem ka emaka õõne abrasioon. Palun saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, siis saan vaadata täpset vastust ja saata eestikeelse tõlgenduse.
Igaljuhul on nüüd onko-gün kontrollid vajalikud iga kahe aasta järel: kes paaritul aastal sündinud, need paarituil aastail ja vastupidi, enne käia ära sõelmammograafial ja perearstil.
EKVähi /emakakaela vähi/ sõeluuringuid pikendati kuni 65a /50-65/ ja sõelmammograafiaid kuni 66a /50-66/
Kiidame noort ministrit selle eest.
G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7