Antibeebipillide võtmine 16.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Käisin juuli alguses naistearsti vastuvõtul ja ta kirjutas mulle välja antibeebipillid. Ta rääkis mulle, et alguses võib esineda määrimist.

Sooviksin teilt küsida kas see on okei, kui määrimine on iga päev ja on sellist pruuni värvi?

Lisaks sooviksin teada, et kas see on okei kui mul hakkas selline helepunane veritsus 7. augustil aga esimese karbiga lõpetasin 13 august?
Praeguseks kestab endiselt selline helepunane veritsus, mis jätab mulje nagu oleks tegu päevadega. Ravimiks on Madeleine

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Pillidega alustamise esimesel kuul on pikk määrimine väga sagedane kõrvaltoime ja see ei ole ohtlik. Ka originaali lõpus enne pillide lõppemist määrimine võib esimestel kuudel esineda. Jätkake skeemi järgi ehk teete 7 päevase pausi ja alustate uuesti kaheksandast päevast. Kui teil viimane tablett oli 13.08., siis alustate uue originaaliga 21.08. Määrimistest välja ei tee. Praegu on teil menstruatsiooni aeg. Kui olete pille skeemi järgi kasutanud 2-3 kuud ja pikad määrimised püsivad või määrimine algab ikka tablettide ajal enne pausi algust, siis on soovitav pille vahetada. Rasedusvastane toime on olemas vaatamata määrimistele ja vahekorras võite olla.