Soov last saada 17.07.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Oleme proovinud abikaasaga viimased 7 tsüklit last saada. Pillide võtmise lõpetasin juba rohkem kui pool aastat enne proovimist. Jälgin oma tsüklit ja olen märganud kahte veidrat asja
1) basaalne kehatemperatuur tõuseb ovulatsiooni lähedal väga aeglaselt (tõus võtab aega 4 päeva)
2) pärast 4 päevast menstruatsiooni on üks-kaks päeva vahet ja siis esineb veel kahel päeval määrimist. Muidu on tsükkel regulaarne, 27 päeva.
Kas see võib viidata viljakusprobleemidele? Kui kaua oleks veel mõttekas oodatata enne kui arsti vastuvõtule minna?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Rasestumise suhtes on näitajaks aasta ja tingimuseks regulaarsed vahekorrad vähemalt 3 korda nädalas ( v.a. teie menstruatsiooni aeg). Ei pea mõõtma basaaltemperatuuri ega jälgima väga oletatava ovulatsiooni aega. Mida loomulikumalt lasete asjadel kulgeda, seda parem. Võib lisaks kasutada vitamiinikompleksi, mis on mõeldud rasestuda soovivatele naistele. Samasugune kompleks on olemas ka meestele.
Kui rasestumine ei ole aastaga õnnestunud, siis on soovitav nii teil kui partneril minna kontrolli.