Veritsus ja beebipillid 07.05.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Minu mure selline. Juulikuus saab mul täis juba 2 aastat, mil olen võtnud Yarina beebipille. Sobivad mulle hästi.
Tsükkel on väga korrapärane ja mingeid kõrvalekaldeid pole olnud. Küll aga eelmisel nädalal oli mul tabletivaba nädal ning reedel (29.04) oleksin pidanud alustama uue pillikarbiga. Jäin alustamisega päev hiljaks, st võtsin esimese pilli laupäeval (01.05). Neljapäeval (06.05) tekkis aga peale vahekorda õrn veritsus, mitte midagi hullu ja arvasin, et lihtsalt oli liigne hõõrdumine, veidi liiga kuiv ehk. Ülejäänud päev oli kõik hästi, ei mingit määrimist. Õhtul peale vahekorda ei olnud ka enam midagi. Kuni siis südaöö paiku üllatasid mind wcs veidi verised püksid. Nüüd hommikul on ka veidi verd, määrimist.
Kas võib olla, et kuna alustasin pillide võtmist päev hiljem, lõi see tsükli veidi sassi? Varem pole sellist olukorda olnud, ei ole varem ka unustanud õigel ajal võtta.
Suur tänu!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

Tekkinud veritsuse põhjuseks on see, et pillivaba periood oli pikem kui lubatud. Vähene veritsus võib kesta mõnest päevast mõne nädalani. Kui pilli võtmine ununeb, tuleb see võtta kohe, kui meenub, seega oleksite pidanud võtma 01.05. päeva jooksul 2 pilli. Oluline on järgmise 1 nädala jooksul kasutada kondoomi, sest pilli unustamise tõttu rasestumisvastane toime nõrgeneb. Risk rasestuda on ka juhul, kui olite vahekorras 1 nädala jooksul enne pilli unustamist. Jätkake praegu pillide võtmist skeemi järgi ( 21 päeva). Kui võimaliku rasestumise risk on olemas, siis soovitan teha rasedustesti 2 nädala pärast.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg