Rinnavalud. 04.05.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen viimased 1,5 aastat hädas rinnavaludega.
Kogu aeg valutavad,ei ole vahet kas peaksid päevad hakkama või mitte.Parem on kohe väga hull,ei oskagi enam midagi teha.Vasakus rinnas oli ka väike tsüst 2 aastat tagasi mida viimati ei olnud enam.
Saan aru,et vanus ka selline aga segab juba igapäevast elu.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere ! Rinnavalu ei tähenda midagi tôsist,seda enam et Teil on rinnakabinetis juba rindade ultraheli tehtud,Ûleminekuperioodil toimuvad düshormonaalsed muutused. Rindades toimub rasvkoe ladestus,mis produtseerivad östrgeenset hormooni,põhjustades rindades turset ja vedelikupeetust.Kui Agnucaston oli efektitu,siis vôiks apteegi käsimüügist osta Klimodynoni tabette ja tarvitada neid .,2 tabletti päevas.Vähendada sõõdavas toidus keedusoola kogust ja piirata kohvi ja alkoholi tarbimist. Edu soovides, Maie Väli