pillide unustamine 1. nädalal 28.09.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lisan väikese eelloo ka, mis võiks anda parema pildi.
Tarvitan Jeanine pille ning olen pillivõtja olnud juba 13 aastat. Kuna varem pole sellist olukorda esinenud, siis otsustasin konsulteerida.

Probleem seisneb sellest, et pidin alustama uue pillipakiga 19.09, kuid unustasin ning alustasin järgmise päeva õhtul, ehk siis 24h hiljem (tavaliselt võtangi pille õhtusel aja, u 22 paiku). Võtsin siis 2tbl korraga (unustatud tbl + korrapärane tbl).
Ülejäänud päevadel olen kasutanud tablette vastavalt skeemile.
Kuna unustasin uue pakiga õigel päeval alustada, siis kui pikalt (ja mis päevast loetuna) tuleb lisakaitset kasutada?
Kuna 26.09 ööl vastu 27.09 oli vahekord, siis tekkisid muremõtted seoses sellega, et kas on tarvis võtta siiski SOS-pille?
Kuna viimased kuud on olnud väga stressirohke, siis on ette tulnud nii vaheveritsusi kui ka päevade veritsuse vahele jäämist.

Võibolla on see kuidagi psühholoogiline, kui täna tunnen alakõhus ebamugavust, justkui algaks menses varsti.

Niisiis, pika jutu lõpetuseks - kas on tarvidust võtta SOS pille antud olukorras?
Kas pillide toimet mõjutab ka see, kui tbl võtta alkoholi tarbimise ajal?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kui üks pill ununeb võtta esimesel päeval või esimese nädala jooksul , siis tuleb lisakaitset ( kondoomi) kasutada järgneva 7 päeva jooksul. Samas on siiski risk rasestumiseks, kui vahekord oli nädal enne seda päeva, kui unustati pill võtta. Tegite õigesti, et võtsite ka unustatud pilli ja kuna kaitsmata vahekord oli nädal hiljem, siis pole muretsemiseks põhjust. Kui üks pill ununeb võtta, siis pole vajadust SOS pilli võtmiseks. Tähtis on alati võtta ununenud pill nii kiiresti kui võimalik, ka siis , kui see tuleb võtta samaaegselt järgneva pilliga. Samuti tuleb nädala jooksul alati kasutada lisakaitset ( kondoomi). Alkohol ei vähenda pilli toimet. Kui pillid kipuvad ununema, soovitan pillide asemel proovida tuperõngast NuvaRing- seda on mugav kasutada ja vahetama peab kord kuus.