Evra plaastrid ja ebaselge määrimine 08.08.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, kasutan regulaarselt Evra rasestumisvastaseid plaastreid juba mitu aastat. Esmaspäeval vahetasin plaastrit ja asetasin peale uue, ühtlasi selle tsükli viimase plaastri. Samal päeval avastasin wc käies õrna punakas-pruuni vooluse, mis ei ole siiani möödunud. Eelmine plaaster oli küll kohalt liikunud, kuid mitte lahti. Kas peaksin ootama uue esmaspäevani, et eemaldada viimane plaaster ja oodata, kas algavad päevad, või peaksin plaastri eemaldama koheselt ja tegema rasedustesti? Või millele võib selline ebaselge voolus viidata?

Lisaks sooviksin peale selle tsükli lõppu nendest plaastritest üldse loobuda, milline oleks õige möödus seda teha? Ei soovi asemele muid retseptiga vahendeid. (pillid jms.)

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kui olete plaastreid korralikult skeemi järgi kasutanud ja plaaster pole lahti tulnud, siis pole muretsemiseks põhjust. Määrimist võib tekkida kõikide kombineeritud rasestumisvastaste vahendite ( pillid, plaastrid, tuperõngas) kasutamisel. Sellise määrimise põhjusi võib olla erinevaid ja vahendit korralikult skeemi järgi edasi kasutades määrimine lõpeb. Kui Te soovite kindlasti plaastrite edaspidise kasutamise lõpetada, siis võite juba esmaspäeval loobuda uue plaastri paigaldamisest . Siis peate arvestama sellega, et plaastri eemaldamise järgselt mõne päeva möödudes tekib veritsus ja koheselt kaob ka rasestumisvastane kaitse. Järgmine menstruatsioon algab 4 nädalat peale viimast veritsust.