röntken enne ovulatsiooni 09.04.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mulle tehti 5 päeva enne ovulatsiooni hammastest panoraamrönkten hambaarstil. Põll pandi ka ette. Tean ovulatsiooniaega täpselt, kuna tegin ov-teste ja päev enne ovulatsiooni tehti naistearstil ka UH, siis oli veel ovulatsioon toimumata. Plaanisime IUId (kuna rasestuda olen üritanud juba 2 a ja 9 kuud!), kuid kuna oleks jäänud nädalavahetusele, siis jätsime ära ja proovisime ise. Täiesti üllatuslikult olen nüüd sellest nädalavaheusest rase, hcg oli 337 kui ovulatsioonist 15 päeva möödas! Hakkasin muretsema selle röntkeni pärast. See oli ju kaugelt enne ov, tean, et raseduse ajal ohtlik, aga äkki ka samal tsüklil tehtud? Kas võin rahuneda või peaksin muretsema? Ultraheli on järgmisel nädalal, ei pea selle küsimusega sinnani vastu.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere ! Hambaröntkeni pärast ei tasu küll muretseda.Ja tinapõll oli Teil ka ees. see on mõistetav,et raseduse ajal on mure kõikvõimalike väärarengute suhtes .Aga see protseduur,mis on tehtud enne ovulatsiooni ei mõjuta kuidagi Teie ja areneva loote tervist Edu soovides,Maie Väli