Päevad ja veritsus 20.03.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere minu mure on selline, et mul rasedus katkes veebruaris ja märtsi alguses hakkasid uuesti päevad. Kestis kuus päeva ja peale seda on vahepeal tulnud verd ja pruuni möga. Vahepeal ei tule midagi ja siis jälle tuleb natuke verd ja pruuni möga. Vahepeal valutab ka kõht ja on imelik olla. Tegin ära ka raseduse testi ja testi oli üks triip tume ja teine hästi hele, et ma ei saagi aru kas on positiivne või negatiivne.
Rasedus katkes mul sest oli suur hemotoom. Kas võib ka nii juhtuda et hemotoom on tagasi tulnud, sest tuleb mingit pruuni möga ja verd.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 33-aastane

Kirjutage üles kuupäev, millal rasedus katkes. Kas teostati emaka õõne puhastus või saite tablettabordi tablette? Reeglina taastuvad menstruatsioonid 4-6-8 nädala pärast. Määrimine on tavapärane, kui ei ole teostatud puhastust, rasedustest võib jääda õrnalt positiivseks.
Hematoom on enamasti seotud rasedusega, mis reeglina imendub.
Olukorra selgitamiseks, lisainformatsiooniks, teiseseks nõustamiseks broneerige aeg naistearstile.
Kui tekib palavik ja kõhuvalu süveneb võib ka perearst kontrollida vereanalüüsides põletikunäitajaid.
Alati saate ise kohe pöörduda laborisse synlab.ee ja ise tasudes kontrollida rasedushormooni HCG, kliinilise vere, CRV.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid