Alternatiiv Zoley'le? 12.10.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen aastaid kasutanud Zoely pille, kuid nüüd kaovad need Eesti turult. Mis oleks alternatiiv kombineeritud pillidele?

Tänan!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Zoely pillid sisaldavad kahte hormooni : nomegestrooli ja östradiooli. Täpselt sama koostisega pille rohkem saadaval ei ole. Hetkel saab www.raviminfo.ee lehelt vaadata, millistes apteekides neid pille veel on. Kombineeritud pillid sisaldavad östrogeeni ja gestageeni. Peaaegu kõik kombineeritud rasestumisvastased tabletid sisaldavad östrogeense komponendina sünteetilist östrogeeni: etinüülöstradiooli. Vaid üksikud kombineeritud pillid /( Zoely, Qlaira) sisaldavad naturaalset östradiooli või östradioolvaleriaati. Seega pillidest võiks Zoely asemel sobida kõige paremini Qlaira. Pillide alternatiivina soovitan hormoonspiraali.