Kõhuvalu 10.06.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Tänasest nädal aega tagasi (s.o. 03.06.) ärkasin hommikul sellise kõhuvaluga, nagu hakkaks päevad, kuigi päevad peaksid hakkama 20.juuni paiku. Vahemärkusena - mul on ka enne vahest harva olnud päevade vahepeal selline valu (ilmselt ovulatsioonist). Siis hakkasid valutama mõlemad munasarjad. Mitte pidevalt, aga siiski annavad tunda ja on nii valu kui ka selline nagu pigistus või rebimistunne. Nüüdseks on möödunud nädal - munasarjad valutavad endiselt - eriti parempoolne. Valu ei ole tugev, aga siiski tuntav - umbes nagu päevade ajal. Sellist munasarjavalu päevadevahelisel ajal enne olnud ei ole. Naistearstil käisin viimati aprilli keskel - lihtsalt niisama kontrollis. Tehti ultraheli ja PAP-test, kõik oli korras. Kõik oli korras kuni eelmise reedeni, mil hakkasin tundma eelpoolkirjeldatud sümptome. Ka rinnad on muutunud valulikuks. Tegin paar päeva tagasi rasedustesti, mis oli negatiivne. Olen võtnud solpadeine´i ja ibuprofeeni, eriti neist abi ei ole, munasarjad tuikavad ikka. Kas te oskate öelda, millest võib selline asi olla tingitud? Ma olen siiamaani olnud täiesti terve, rasedusi ega aborte ei ole olnud, päevad käivad regulaarselt, mingeid muid haigusi ega tervisehädasid ka ei ole.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 40-aastane

Alakõhuvalu selgitamiseks tuleb esmalt teostada uuringud STLI sugulisel teel levivatele infektsioonidele, siis günekoloogiline ultraheliuuring munasarja tsüstide jms välistamiseks. Alakõhuvalude puhul, mis kestavad üle poole aasta ja põhjus ei selgu, on soovitav plaaniline diagnostiline laparoskoopia väikevaagna liidete, endometrioosi jms välistamiseks.
Ägedaid seisundeid põhjustavad munasarja tsüsti pöördumised, vahel müoomisõlmed jms.
Saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, broneerin aja vastuvõtule. Tehke otsus, kas soovite kunagi rasestuda ja sünnitada.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid