Tihe määrimine peale sünnitust 30.04.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
6.veebruaril oli mul loomulik sünnitus ja nagu ikka, siis verejooks ja määrimine kestsid natuke üle 3 nädala. Peale määrimise lõppu aga endiselt iga 10-14 päeva tagant on vähene verejooks, veri on hästi erkpunane. Kestab see 3-4 päeva ja siis kuni järgmise korrani. Laps saab kohe 3kuuseks ja tundub, et see määrimine jätkub samas taktis, iga 10-14 päeva tagant. Sünnitusjärgses kontrollis käisin kuu tagasi ja siis oli paar korda juba nii olnud, kuid arvati, et esimene kord oli lihtsalt mingi järelkaja sünnitusele ja teised menstruatsioon. Aga nüüd 2 kuud ikka sama asi. Kas ma peaksin muretsema, võib midagi korrast ära olla? Eelnevalt olen 2 last sünnitanud ja siis sellist asja polnud. Ja last toidan ainult rinnaga.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
enamasti taastuvad menstruatsioonid alles peale rinnaga toitmise lõpetamist, kuid võimalik on menstruatsioonide taastumine juba ka 2 kuud peale sünnitust. Esimesed menstruatsioonid on sageli ebaregulaarsed. Kahjuks ei selgu kirjast, kas hakkasite kasutama minipille. Pillide kasutamise ajal võib samuti esineda ebakorrapäraseid veritsusi. Sünnitusjärgsete verejooksude põhjus võib olla erinev- sageli on selleks lootekestade või platsenta osade peetus. Igal juhul soovitan veel kord konsulteerida, vajalik on ultraheli uuring.
dr.Katrin Seidelberg